Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
VAN (AA) - AK Parti Van Milletvekili Adayı Prof. Dr. Ömer Çaha, seçim çalışmaları kapsamında Erciş Sanayi Sitesi, Marangozcular Sitesi ve Sebze ve...

VAN (AA) - AK Parti Van Milletvekili Adayı Prof. Dr. Ömer Çaha, seçim çalışmaları kapsamında Erciş Sanayi Sitesi, Marangozcular Sitesi ve Sebze ve Meyve Hali'ndeki esnafları ziyaret etti. 

Esnafın seçimle ilgili taleplerini de dinleyen Çaha, başkanlık sistemi, çözüm süreci ve yapılması gereken hizmetler konusunda vatandaşların sorularını yanıtladı.

Türkiye 'nin mutlaka başkanlık sistemiyle yönetilmesi gerektiğini vurgulayan Çaha, şöyle konuştu:

"Başkanlık sistemi ile ilgili maalesef Türkiye'de kafa karışıklığı var. Kimse bunun ne olduğunu tam olarak bilmiyor. Muhalefet de ciddi bir şekilde kafa bulandırma yoluna gidiyor. Şimdi başkanlık sistemiyle ne yapmış olacağız? Biz şuna karar vereceğiz. Hükümeti parlamento mu çıkarsın, yoksa halk mı karar versin? İkisi arasındaki temel fark budur. Başkanlık sistemi ile hükümeti halk tarafından seçeceğiz. Meclisimiz yine devam edecek. Mecliste siyasi partiler yine varlıklarını sürdürecek. Ancak hükümet krizlerini yaşamayacağız. Hükümet bir dönem boyunca devam edecek. Bunun bize sağlayacağı bir avantaj daha olabilir. Her kesimin, her rengin temsil edildiği bir meclis ortaya çıkacak."