Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Van Milletvekili adayı İnce: "Akan kanın durması, halkımızın yoksulluğu, yoksunluğu, mağduriyeti, mazlumiyeti bir daha yaşamaması için var gücümüzle çalışacağız"

VAN (AA) - AK Parti Van Milletvekili Adayı Vahdettin İnce, "Akan kanın durması, halkımızın yoksulluğu, yoksunluğu, mağduriyeti, mazlumiyeti bir daha yaşamaması için var gücümüzle çalışacağız" dedi.

AK Parti Van Milletvekili adayı olan Gazeteci Yazar Vahdettin İnce, seçim bölgesi olan memleketi Van'a geldi.

Ferit Melen Havaalanı'nda partililer ve yakınları tarafından karşılanan İnce, yaptığı açıklamada, Türkiye 'nin kritik bir süreçten geçtiğini, kendisinin de böyle kritik ve zor bir dönemde görev almanın heyecanı içinde olduğunu söyledi.

İstanbul 'da yaşamasına rağmen memleketi Van ve Erciş ilçesiyle bağlarını hiçbir zaman koparmadığını, sürekli kente geldiğini anlatan İnce, sürekli halkın mağduriyetini, mazlumiyetini gündeme getirerek, halkın yanında durmaya çalıştığını ifade etti.

İnce, şöyle konuştu:

"Bu defa da böyle bir görev tevdi edildi. Biz de bu göreve 'hayır' diyemedik. Geldik memleketimize. İnşallah hayırlara vesile olur. Tabi en büyük sorunumuz akan kanın durması. Bunun üzerine yoğunlaşmak üzere geldim. Asıl mesele bu. Van'ın, Erciş'in, bütün ilçelerin çok sorunları var. Bu sorunların çözümü üzerine düşüncelerimiz, projelerimiz elbette olacaktır. Akan kanın durması için halkımızla temas kuracağız, onları dinleyeceğiz. Onların bize söyleyeceklerini değerlendireceğiz. Biz halka bir şeyler anlatmaya değil, onları dinlemeye geldik. Halkımız ne istiyor, hangi projeleri beğeniyor, beğenmiyor, onları değerlendireceğiz."

Seçilmeleri durumunda kentin problemlerinin çözümü için ellerinden gelen tüm çabayı göstereceklerini anlatan İnce, çatışma sürecinin sona ermesi için elinden geleni yapacağını kaydetti.

"Akan kanın durması, halkımızın yoksulluğu, yoksunluğu, mağduriyeti, mazlumiyeti bir daha yaşamaması için var gücümüzle çalışacağız" diyen İnce, "Elimizi, aslında bedenimizi taşın altına koyacağız ki bu memleket bir daha bu sıkıntılara, mağduriyete maruz kalmasın. Bütün amacımız budur" ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Beşir Atalay'ın, Türkiye'nin yetiştirdiği büyük siyasetçilerden biri olduğunu ve Türkiye'ye büyük hizmetler sunduğunu söyleyen İnce, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Asıl önemlisi barış sürecinin koordinatörüdür. Koordinasyonun onun elinde olması ve bu vesileyle Van'a da gelmesi heyecan vericidir. Bunun dışında Sayın Atalay'ın Van ve Erciş için yaptığı çok büyük hizmetler vardır. Vanlılar'ın bunu takdir edeceğini umuyor, inanıyorum. Atalay, gerçekten büyük bir değerdir ve Van'ın çehresi değişecek, Van'ın makus talihi tersine dönecektir. Van yaralı bir şehirdir ve hükümetimiz de bu yaralı şehre, ona merhem olacak kadroları göndermekle Van'ın değerini takdir ettiğini göstermiştir. Hayırlı olsun diyorum ve diğer siyasi partilere de başarı diliyorum."

İnce, ardından beraberindekilerle havaalanından ayrıldı.