Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ: "Bizler yeni bir yaşam, yeni bir ortak ve demokratik vatan kurmak için yola çıktık"

VAN (AA) - HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "Bizler yeni bir yaşam, yeni bir ortak ve demokratik vatan kurmak için yola çıktık" dedi.

HDP'nin Van milletvekili adayları HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ile Lezgin Botan, Yurdusev Özsekmenler, Adem Özcaner, Tuba Hezer, Musa İtah, Remzi Özgökçe ve Yeliz Yıldırım halka tanıtıldı.

HDP Van İl Başkanlığı önünde düzenlenen mitingde konuşan HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ, milletvekili adaylarının açıklanması sonrası ilk tanıtım mitingini Van'da yaptıklarını belirterek, bu seçim sürecinin bütün Türkiye halklarına hayırlı olması temennisinde bulundu.

Yüksekdağ, düne kadar kaybetme yazgısına mecbur edilen halkın, her yerde kazandığını savunarak, Kürt halkının düne kadar kendilerine dar edilen topraklarda eşitlik ve kardeşlik üzerine kurulu anayurtlarını inşa ettiklerini öne südü.

Van'ın, seçimlerde partilerine uğur getireceğini anlatan Yüksekdağ, şöyle konuştu:

"Biz bugün yürüyüşümüzü Van'dan başlattık, adaylarımızı Van'da sizlerle buluşturduk. Bu bütün Türkiye'de daha uğurlu bir yürüyüşe işaret olacaktır. Van'ın ve bütün Türkiye halklarının da yüzü gülecek. Bütün bu topraklardaki insanlar, ekmeğe, işe, özgürlüğe, adalete doyacak. Bizim sözümüz budur. Bugün burada hayırlı bir yolculuğu sizinle birlikte el ele, yürek yüreğe vererek başlatıyoruz. Bizler yeni bir yaşam, yeni bir ortak ve demokratik vatan kurmak için yola çıktık. Bu yolda hiçbir engeli tanımadığımız gibi onların çürük çarık barajını da asla tanımayacağız. Gelsin, görsünler. Daha nice meydanlarda görecekler. Bu coşku nehrini hangi baraj durdurabilir."

Yüksekdağ'ın konuşmasının ardından milletvekili adaylarının tanıtımının yapıldığı mitinge Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kaya, eski milletvekilleri, HDP ve DBP il yöneticileri ile ilçe belediye başkanları ve partililer katıldı.