Gevaş Belediyesi'nden yardım kampanyası

VAN (AA) - Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan, ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeliler için yardım kampanyası...

VAN (AA) - Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan, ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye 'ye sığınan Suriyeliler için yardım kampanyası başlattıklarını bildirdi.

Hakan, yaptığı yazılı açıklamada, Gevaş Belediye Meclisinin 7 Kasım 2014 tarihli oturumunda, Suriye'deki çatışmalar nedeniyle Kobani bölgesinden Türkiye'ye gelenler için yardım kampanyası başlatma kararı alındığını belirtti.

Bu çerçevede belediye meclis üyelerinden DBP grubu adına Serpil Sezer ve Elçin Fırat, AK Parti grubu adına da Erdoğan Parlak ve Tefik Oktu'nun iştirakiyle gönüllü bir komisyon oluşturulduğunu bildiren Hakan, yardım toplama ve koordinasyon çalışmalarına başlandığını kaydetti.

Vatandaşları kampanyaya destek vermeye davet eden Hakan, açıklamasında şunlara yer verdi:

"Özellikle olumsuz mevsim şartları göz önüne alınarak başta battaniye, katalitik soba, boş tüp, kışlık ayakkabı ve mont olmak üzere sıvı yağ, pirinç, bulgur, mercimek, çay, şeker, makarna, salça gibi gıda maddeleri ile kadın ve çocuklara yönelik malzemelerin toplanması için çalışmalara başlandı. Kurulan komisyon marifetiyle yardım malzemelerinin toplanarak gerekli düzenleme ve tasnif işleminden sonra sınır bölgesine sevki hedeflenmekte."