Gevaş'ta kadın ve gençlere yönelik yatırım

Gevaş'ta kadın ve gençlere yönelik yatırım
Gevaş'ta kadın ve gençlere yönelik yatırım
- Gevaş Kadın Kültür Merkezi ve Çok Amaçlı Spor Salonu hizmete açıldı

VAN (AA) - Gevaş ilçesinde Kadın Kültür Merkezi ve Çok Amaçlı Spor Salonu düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Van Valiliği, Gevaş Kaymakamlığı ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nca Sosyal Destek Programına (SODES) sunulan proje kapsamında yapılan merkez ve salon, Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edildi.

Merkezin açılışında konuşan Valisi Aydın Nezih Doğan, Türkiye 'nin artık yeni bir ufka yelken açtığını belirtti.

"Yeni Türkiye Ufku" olarak adlandırılan bu yolda devletin dezavantajlı gruplara yönelik etkin rol alacağını ifade eden Doğan, şöyle konuştu:

"Dezavantajlı gruplar dediğimiz de ilk aklımıza gelen grup, bölgemiz açısından bakıldığında kadınlardır. Bugün burada iki tesis açacağız. Bunlardan biri kadın biri de gençlerimize yönelik olacak. Güçlü bir demokrasi için eğitim kurumlarının, yolların yapılması, meslek yüksek okullarının açılması ve iktisadi alana değerli katkıların sunulmasıyla yetinmek mümkün olamayacaktır. Aynı zamanda dezavantajlı grupların da ciddi anlamda desteklenmesine ihtiyaç vardır. Bu anlamda SODES bölgemizdeki illere hitap eden çok önemli bir araçtır. Merkezimizin tüm ilçe halkına hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum."

Kurdele kesimi ve merkezin gezilmesinin ardından Çok Amaçlı Spor Salonu'nun açılışı yapıldı. Açılışın ardından davetliler kısa süreli spor yaptı.

Daha sonra Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan'ı makamında ziyaret eden davetliler, ardından ilçeden ayrıldı.

Törene AK  Parti Van Milletvekili Mustafa Bilici, Gevaş İlçe Kaymakamı Nedim Akmeşe, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.