Gürpınar Belediyesinden Kobani'ye yardım

Gürpınar Belediyesinden Kobani'ye yardım
Gürpınar Belediyesinden Kobani'ye yardım
VAN (AA) - Gürpınar Belediye Meclisi, şubat ayı meclis toplantısında, yaşadıkları savaş nedeniyle sıkıntı yaşayan Kobani halkına 60 bin liralık nakdi...

VAN (AA) - Gürpınar  Belediye Meclisi, şubat ayı meclis toplantısında, yaşadıkları savaş nedeniyle sıkıntı yaşayan Kobani halkına 60 bin liralık nakdi yardımda bulunulmasına karar verdi.

Şubat ayı toplantılarının ilkini gerçekleştiren Gürpınar Belediye Meclisi yeni kararlara imza attı.

Meclis, yaşadığı çatışmalar nedeniyle büyük sıkıntı yaşayan Kobani halkına yardım konusunu görüştü. Meclis Başkanı Zeki Yıldız'ın, Kobani halkına yardım edilmesi önerisini kabul eden meclis üyeleri, 60 liralık nakdi yardım yapılmasına karar verdi.

Aralık ayı meclis toplantısında karara bağlanan, Gürpınar merkezde bulunan hamamın tarihi niteliğinin araştırılması, uygun bulunması durumunda restorasyonunun yapılarak ilçede kadınlar hamamı olarak faaliyete girmesine ilişkin Kadın Komisyonunun hazırladığı rapor ele alındı.

Raporda hamamın tarihi niteliğinin olmadığı, kullanılabilir duruma getirilebilmesinin maliyetinin yüksek olacağı, ayrıca kullanışlı olmadığı tespitlerine yer verilerek hamam için yeni bir yerin bulunması önerisine yer verildi ve bu rapor oy birliğiyle kabul edildi.

Ayrıca Kültür ve Turizm Komisyonu yürüttüğü çalışmalara ilişkin hazırlanan raporda, kentin önemli tarihi mekanlarından olan Çavuştepe ve Hoşap kalelerinde, turistler için karşılama merkezlerinin yapılması önerileri de onaylandı.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Turizm

  ,

  Belediye

  ,

  Kadın

  ,

  kültür

  ,

  rapor

  ,

  oy

  ,

  Aralık