Hakkari'deki terör saldırısı

Hakkari'deki terör saldırısı
Hakkari'deki terör saldırısı
- Van Geçici Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Kahraman: - "Dağlıca bölgesinde yapılan hain saldırı, bizi bir kez daha yasa boğdu"

VAN (AA) - Van Geçici Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ayhan Kahraman, Dağlıca'da 16 askerin şehit olduğu terörist saldırıyı kınayarak, saldırının kendilerini bir kez daha yasa boğduğunu söyledi.

Kahraman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şehit askerlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara da acil şifa diledi.

Çözüm Süreci'yle bölgeye yapılan yatırımların ve oluşan huzurlu ortamı hazmedemeyen terör örgütünün, şiddet yüzünü tekrar göstermeye başladığına dikkati çeken Kahraman, baraj inşaatlarının geçiş güzergahlarını kapatmasından endişelenen, iş makinelerini yakan ve bölgedeki yatırımları engelleyen terör örgütünün, bölge insanının yeni imkanlara kavuşturulmasını istemediğini vurguladı.

Kahraman, şöyle konuştu:

"Ne zaman ki devlet, yöremizin sorunlarına çözüm üretmeye başlasa, terör örgütü ve onun uzantıları engellemeye çalışıyor. Yöremize yapılan yatırımları memnuniyetle karşılıyoruz. Devletimizin istihdam ve huzur sağlayıcı her türlü projesine sahip çıkamaya devam edeceğiz. Korucularımıza yönelik tehdit ve saldırılarına devam eden terör örgütü, bilmeli ki bizler her şeye rağmen devletimizin yanında, şiddetin karşısında, mücadeleye kanımızın son damlasına kadar devam edeceğiz. Korucu camiası olarak her zaman 'Analar ağlamasın' dedik ve barıştan yana olduk.

Dağlıca bölgesinde yapılan hain saldırı, bizi bir kez daha yasa boğdu."

Yöre insanına, vatanını ve bayrağını seven herkese, teröre ve şiddet olaylarına karşı tavır alma çağrısında bulunan Kahraman, "Milletimizin ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin başı sağ olsun. Şehitlerimizin ailelerine sabır diliyorum" diye konuştu.