Halasının karaciğeriyle hayata tutundu

Halasının karaciğeriyle hayata tutundu
Halasının karaciğeriyle hayata tutundu
- Van'ın Başkale ilçesinde yaşayan ve halası Yasemin Geçit'ten karaciğer nakli yapılan 10 yaşındaki Zeynep Geçit, sağlığına kavuşmak için yardım bekliyor

VAN (AA) - Van'ın Başkale ilçesinde yaşayan ve karaciğer yetmezliği rahatsızlığı bulunan 10 yaşındaki Zeynep Geçit, halası Yasemin Geçit'ten nakledilen karaciğer ile hayata tutundu.

İlçede yaşayan 7 nüfuslu Geçit ailesi, kızları Zeynep'in karaciğer yetmezliği nedeniyle 8 yıl boyunca hastane hastane dolaştı. Zeynep'e daha sonra 35 yaşında ve 3 çocuk annesi olan halası Yasemin Geçit'ten karaciğer nakli yapıldı.

Evde ilaçlarla tedavisine devam edilen Zeynep'in sağlığına kavuşması için donanımlı bir hastanede tedavisinin yürütülmesi gerekiyor.

Baba Erkan Geçit, nakil işlemlerini Malatya 'da yaptıklarını ancak maddi imkansızlıklar nedeniyle hastanede kalamadıklarını söyledi. Çocuklarının yaşama tutunduğunu ancak yürüyemediğini anlatan Geçit, "Tedavisini evde biz yapıyoruz. İlaçlarını veriyoruz. Kızımın fizik tedavisi olması gerekiyor. Evde sağlıklı bir şekilde bakamıyoruz. Enfeksiyon kapmasından korkuyorum. Yetkililerden yardım bekliyoruz" dedi.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Malatya

  ,

  Çocuk

  ,

  nakil