Hamile kadını jandarma kurtardı

Hamile kadını jandarma kurtardı
Hamile kadını jandarma kurtardı
- Van'da bir mahalle ile ulaşımı sağlayan köprünün su altında kalması nedeniyle hastaneye götürülemeyen hamile kadın, jandarma ekiplerinin operasyonuyla kurtarıldı

VAN (AA) - Van'ın Muradiye ilçesine bağlı Güllüçimen Mahallesi'ndeki köprünün su altında kalması nedeniyle mahsur kalan hamile kadın , İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından hastaneye ulaştırıldı.

Muradiye'de dün etkili olan sağanak sonucu ilçe merkezi ile Güllüçimen Mahallesi arasında ulaşımı sağlayan köprü, baraj sularının altında kaldı. Köprünün kullanılamaması nedeniyle vatandaşların uzun süre mahallede mahsur kaldığı olayın ardından 5 çocuk annesi ve 8 aylık hamile Menşure Sarı'nın  gece saatlerinde sancısı başladı.

Yol olmadığı için eşini hastaneye götüremeyen Bahyettin Sarı, durumu kaymakamlık ve İlçe Jandarma Komutanlığına bildirdi. Bunun üzerine harekete geçen jandarma ekipleri, sağlık görevlileri ile mahalleye gitti. Köprüyü kullanamadıkları için botla karşıya geçen ekipler, hamile kadını ve ailesini bota alarak karşı tarafta hazır bekletilen ambulansa taşıdı.

Sağlık görevlilerinin ilk müdahaleyi ambulansta yaptığı Menşure Sarı, Muradiye Devlet Hastanesine ulaştırılarak tedavi altına alındı.

Bahyettin Sarı, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçeyle bağlantılarını sağlayan köprünün baraj suyu altında kalması nedeniyle evlerinde mahsur kaldıklarını belirterek, "Eğer eşim ekipler tarafından kurtarılarak hastaneye ulaştırılmasaydı hem bebek hem de anne büyük zarar görebilirdi. Allah devletimizden, kaymakamımızdan ve buraya kadar gelen tüm ekiplerden razı olsun" dedi.

İlçeyle bağlantıyı sağlayan köprüyle ilgili sürekli sorun yaşadıklarını anlatan Sarı, yetkililerden bu soruna çözüm bulmalarını istedi.