Hastanede çıkan yangınla ilgili soruşturma başlatıldı

Hastanede çıkan yangınla ilgili soruşturma başlatıldı
Hastanede çıkan yangınla ilgili soruşturma başlatıldı
- Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğü, üniversiteye bağlı Dursun Odabaş Tıp Merkezi'nde çıkan yangınla ilgili idari soruşturma başlatıldığını bildirdi

VAN (AA) - Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörlüğü, Dursun Odabaş Tıp Merkezi'nde maddi hasara neden olan yangınla ilgili idari soruşturma başlattı.

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, hastanenin terzihane bölümünde meydana gelen gelen ve kısa sürede çamaşırhane bölümüne de sıçrayan yangının haber verilmesi üzerine YYÜ ve Tuşba Belediyelerine ait itfaiye araçlarıyla kısa sürede kontrol altına alındığı bildirildi.

Hastaların dumandan etkilenmemeleri için tahliye edildiği ifade edilen açıklamada, soğutma işlemlerinin ardından yeniden birimlere alındığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Kısa süre sonra olaya müdahale eden itfaiye ekipleri yangını saat 01.00 sularında tamamen kontrol altına alıp soğutma işlemlerine başlamıştır. Tahliye edilen hastalar ve personel saat 01.30'dan itibaren birimlerine alınmıştır. Dursun Odabaş Tıp Merkezi saat 02.00'de normal işleyişine geri dönmüştür. Herhangi bir can kaybı ya da yaralanmanın olmadığı yangında yalnızca maddi hasarın meydana gelmiştir. YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezi'nde meydana gelen bu yangın nedeniyle rektörlüğümüz tarafından idari soruşturma açılmıştır."