HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ:

HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ:
HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ:
- "5 aydan bu yana korsan bir iktidar tarafından Türkiye yönetiliyor. Hukuku anayasayı ayaklar altına alarak Türkiye'yi yönetiyorlar"

VAN (AA) - HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "5 aydan bu yana korsan bir iktidar tarafından Türkiye yönetiliyor. Hukuku anayasayı ayaklar altına alarak Türkiye'yi yönetiyorlar" iddiasında bulundu.

Yüksekdağ, Van'da partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, seçim çalışmalarında çeşitli zorluklarla karşı karşıya kaldıklarını söyledi.

1 Kasım seçimlerinin dayatıldığını ve Türkiye'nin olağanüstü bir süreç yaşadığını ileri süren Yüksekdağ, partilerinin, 7 Haziran'da maruz kaldığı baskılardan daha fazla baskı yaşadığını savundu. Yüksekdağ, şu ifadeleri kullandı:

"AKP'nin hegemonyasını halka kabul ettirmek istiyorlar. Paçalarımıza yapışmışlar Türkiye halklarının ileriye gitmesine izin vermiyorlar. Binlerce kişi gözaltına alınarak tutuklandı. Saray fiili olarak yönetime el koymuştur. Seçilmemiş bir başbakan ve hükümet vardır. Korsan bir hükümet vardır. Vekil seçilmeden atanarak oluşturulmuş bir hükümet vardır. 5 aydan bu yana korsan bir iktidar tarafından Türkiye yönetiliyor. Hukuku anayasayı ayaklar altına alarak Türkiye'yi yönetiyorlar."

Toplantıya, HDP'nin milletvekili adayları da katıldı.