HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ Başkale'de

HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ Başkale'de
HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ Başkale'de
VAN (AA) - HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, genel seçimde Başkale'den yüzde 97,44 oy aldıklarını belirterek "Başkale'nin bu büyük başarısı,...

VAN (AA) - HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, genel seçimde Başkale'den yüzde 97,44 oy aldıklarını belirterek "Başkale'nin bu büyük başarısı, emeği ve fedakarlığı Van'da da büyük bir zafere dönüştü. Bütün Türkiye 'de de büyük bir zafere dönüştü" dedi. 

Van-Hakkari karayolunun Melkava düzlüğünde karşılanan Yüksekdağ ve beraberindeki milletvekilleri ile partililer, Başkale ilçesindeki esnafı ziyaret etti. Ardından parti binasına geçen Yüksekdağ, 7 Haziran seçimlerinde Başkale'de Türkiye rekoru kırılarak kendilerine yüzde 97,44 oy verildiğini söyledi.

Seçim döneminde bütün komplolara, saldırılara ve kuşatmalara rağmen, vatandaşlarla neredeyse kelleyi koltuğa alarak çalışma yürüttüklerini iddia eden Yüksekdağ, şöyle konuştu:

"Van ve Başkale'de, sayısız kez gözaltı ve tutuklama operasyonlarıyla karşı karşıya kaldık. Yöneticilerimiz, parti görevlilerimiz gözaltına alındı ve tutuklandı. Buna rağmen sizin bu kararlı yürüyüşünüzü durduramadılar. Çok şükür yüzde 97 oranla buradaki kazandığımız başarının önüne geçemediler. Başkale'nin bu büyük başarısı, emeği ve fedakarlığı Van'da da büyük bir zafere dönüştü. Bütün Türkiye'de de büyük bir zafere dönüştü. Kazandığımız zaferin sorumluluğu ve ağırlığıyla çalışmaya devam ediyoruz. 7 Haziran seçimlerinden bu yana eminim ki hiçbiriniz durmadınız. Biz de durmadık, durmayacağız da."

Beraberindekilerle DBP İlçe Başkanlığına geçen Yüksekdağ, buradaki ziyaretinin ardından ilçeden ayrıldı.