HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ Van'da

HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ Van'da
HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ Van'da
- HDP Eş Genel Başkanı ve Van milletvekili adayı Yüksekdağ, Van'da esnafı ziyaret ederek "erbane"li yürüyüşe katıldı - Yüksekdağ: "Bütün Türkiye'ye barışın, özgürlüğün, kardeşliğin, adaletin yolunu bugün bu coşkulu yürüyüşteki heyecanımızla, kararlılığımızla açacağız"

VAN (AA) - HDP Eş Genel Başkanı ve Van milletvekili adayı Figen Yüksekdağ, "Bütün Türkiye 'ye barışın, özgürlüğün, kardeşliğin, adaletin yolunu bugün bu coşkulu yürüyüşteki heyecanımızla, kararlılığımızla açacağız" dedi.

Yüksekdağ, seçim çalışmaları kapsamında kent merkezindeki esnafı ziyaret etti. Hastane Caddesi'nde bulunan HDP seçim bürosundan başlayarak Cumhuriyet Caddesi'ndeki yerlerini tek tek gezerek vatandaşlarla sohbet eden Yüksekdağ, daha sonra kadınlar tarafından düzenlenen "erbane"li yürüyüşe katıldı. 

Polislerin yoğun güvenlik önlemi aldığı yürüyüş sırasında yöresel kıyafet giyerek kadınlarla erbane çalan Yüksekdağ, şehir merkezindeki seçim bürosunda gazetecilere açıklamada bulundu.

Yüksekdağ, kendisine gösterilen ilgiden dolayı Van halkına teşekkür ederek, Van sokaklarında erbaneleriyle, kadınların zılgıtlarıyla, heyecanlarıyla 7 Haziran'da kazanacakları zafere "merhaba" dediklerini söyledi.

Van'ın seçim zaferini bugünden kutlamaya başladığını ileri süren Yüksekdağ, "İnşallah 7 Haziran sabahı da gerçek ve büyük zaferi hep birlikte kutlayacağız. Bütün Türkiye'ye barışın, özgürlüğün, kardeşliğin, adaletin yolunu bugün bu coşkulu yürüyüşteki heyecanımızla, kararlılığımızla açacağız. 7 Haziran günü bizler için, bütün Türkiye halkları için yeni bir kapı demektir. Bizim başarımızı hazmedemeyenlere karşı coşkulu duruşunuzla, çok güzel bir örnek, çok özel bir ders verdiniz" ifadelerini kullandı.

Yüksekdağ, seçim kampanyası yürüttüklerinde dahi Van sokaklarının kendilerine dar edilmeye çalışıldığını savunarak, şöyle konuştu:

"Van sokaklarını dar etmeye kalkanlar, emin olun bu sokakların ve kentin gerçek sahiplerinden esaslı bir ders alacaklar. Bize kendi sokaklarımızı yasaklayamayacaklar. Bizler kendi kentimizde özgür ve kardeşçe huzur ve özgürlük ikliminde hep birlikte coşkumuzu yaşayacağız ve zaferimizi paylaşacağız. 7 Haziran'a kadar da bütün provokatörlere karşı, gelişmemizi ve başarımızı hazmedemeyen siyasi iktidar ve ona bağlı komplo güçlerine karşı bu duruşunuzu, kararlılığınızı, birliğinizi önemle ve özenle koruyun. Bu bilinci ve sorumluluğu göstereceğinize olan inancım tamdır. 8 Haziran sabahı hep birlikte çok daha büyük bir yürüyüşle ve coşkuyla zaferimizi kutlayacağız." 

Yüksekdağ, konuşmasının ardından seçim bürosundaki kadınlarla bir araya geldi.