HDP yönetimi basın mensuplarıyla bir araya geldi

HDP yönetimi basın mensuplarıyla bir araya geldi
HDP yönetimi basın mensuplarıyla bir araya geldi
VAN (AA) - Geçtiğimiz hafta yapılan kongreyle Halkların Demokratik Partisi (HDP) Van İl Eş Başkanlığı görevine seçilen Veysi Dilekçi ile Derya Hayva,...

VAN (AA) - Geçtiğimiz hafta yapılan kongreyle Halkların Demokratik Partisi (HDP) Van İl Eş Başkanlığı görevine seçilen Veysi Dilekçi ile Derya Hayva, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Basın mensuplarıyla tanışmak ve fikir alışverişinde bulunmak amacıyla programı düzenlediklerini belirten Dilekçi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı. 

Türkiye 'nin en önemli sorunlarından birinin Kürt sorunu olduğunu, bu sorunun çözülmesi için başlatılan Çözüm Süreci'nin son zamanlarda daha fazla tartışılmaya başlandığını bildiren Dilekçi, sorunun demokratik yöntemler ve muhataplarıyla çözülmesi gerektiğini ve muhatapların da belli olduğunu vurguladı. 

Seçimlere parti olarak gireceklerini ve barajı aşamama gibi bir korkularının olmadığını bildiren Hayva ise bu konuda basın mensuplarına büyük görev düştüğünü belirterek, baraj tartışmaları üzerinden partilerinin yıpratılmasına izin verilmemesi gerektiğini dile getirdi.