Hırsızlar, çaldıklarıyla iş yeri sahibini güldürdü

Hırsızlar, çaldıklarıyla iş yeri sahibini güldürdü
Hırsızlar, çaldıklarıyla iş yeri sahibini güldürdü
- Van'da iki markete giren hırsızlar, iş yerindeki televizyon, buzdolabı, bilgisayar gibi değerli eşyalar yerine, tavuk, çorap, iç çamaşırı çaldı

VAN (AA) - Edremit ilçesinde iki markete giren hırsızlar, çaldıkları malzemelerle   yeri sahibini güldürdü.

Alınan bilgiye göre, Köprüler Mahallesi'nde Kadir Başak'a ait markete giren ve kimlikleri henüz belirlenemeyen kişiler, iki koli tavuk, erkek çorabı ve  kadın iç çamaşırı çaldı.

Aynı mahallede Tacettin Demiray'a ait markete de giren hırsızlar, sigara ve kasadaki bir miktar parayla bölgeden uzaklaştı.

İş yeri sahipleri, marketlerinde hırsızlık olduğunu fark etmesi üzerine, durumu jandarmaya bildirdi. Olay yerine gelen jandarma ekipleri, marketlerin güvenlik kamerası görüntülerini inceledi.

Görüntülerde, kapı kilidini ellerindeki malzemelerle kırıp, içeri giren 3 kişinin, marketteki değerli eşyalar yerine tavuk, çorap gibi malzemeler çalması, iş yeri sahibi Başak'ı güldürdü.

Başak, yaptığı açıklamada, "İş yerimde, televizyon, buzdolabı ve bilgisayar gibi değerli malzemeleri almak yerine tavuk, çorap, iç çamaşırı gibi ürünleri çalmışlar" ifadesini kullandı.