İlköğretim Haftası

İlköğretim Haftası
İlköğretim Haftası
VAN (AA) - Erciş ilçesinde "İlköğretim Haftası" dolayısıyla tören düzenlendi. Erciş Sahilkent Mahallesi'ndeki Reşit Çelik İlköğretim Okulu'nda...

VAN (AA) - Erciş ilçesinde "İlköğretim Haftası" dolayısıyla tören düzenlendi. 

Erciş Sahilkent Mahallesi'ndeki Reşit Çelik İlköğretim Okulu'nda düzenlenen etkililiğine, Erciş Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar, Erciş Cumhuriyet Başsavcı Vekili Kasım Kılınç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erol Şimşek, İlçe Emniyet Müdürü Murad Hoş, okul müdürleri, öğretmen, veli ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan Kaymakam Yaşar, ülkelerin en büyük servetinin genç nüfus olduğunu, Türkiye 'nin ise genç nüfusa sahip olduğunu ve bunun da geleceğe umutla bakılmasını sağladığını ifade etti.

Ancak genç nüfusun eğitilmesi gerektiğini belirten Yaşar, "İşte bu noktada sevgili öğretmenlerimize iş düşüyor. Bu çocukları geleceğe hazırlamak, onları iyi bireyler olarak hazırlamak, yetişmiş vasıflı insanlar olarak hazırlamak sizlerin elinizde. Hepinizin çocukları bizim için çok önemli, çok kıymetli. Bunlar, bu memleketin evlatları, memleketin inşasında görev alacak insanlar. Dolayısıyla biliniz ki öğretmenler, en az sizler kadar onları bağrına basar, en az sizler kadar disipline eder" diye konuştu.

Program, okul korusunun seslendirdiği şarkı, okunan şiirler ve oyunların sergilenmesiyle son buldu.