İpekyolu Belediyesi bünyesinde Sağlık Müdürlüğü kuruldu

İpekyolu Belediyesi bünyesinde Sağlık Müdürlüğü kuruldu
İpekyolu Belediyesi bünyesinde Sağlık Müdürlüğü kuruldu
VAN (AA) - Belediye bünyesinde Sağlık İşleri Müdürlüğü açan İpekyolu Belediye Başkanlığı, ilçede yaşanan sağlık sorunlarını çözüme kavuşturmayı...

VAN (AA) - Belediye bünyesinde Sağlık İşleri Müdürlüğü açan İpekyolu Belediye Başkanlığı, ilçede yaşanan sağlık sorunlarını çözüme kavuşturmayı hedefliyor.

İlçenin sağlıkta yaşadığı sorunlara çözüm bulmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Sağlık İşleri Müdürü Elvan Gezici, Van'ın en büyük ilçelerinden biri olduklarını vurgulayarak, yeni kurulan ilçede her alanda olduğu gibi sağlıkta da önemli sorunların yaşandığını dile getirdi.

Kentte göçle birlikte sağlıksız kentleşme, sosyal hizmetlerden ve maddi yoksunluk gibi nedenlerden dolayı sağlık sorunlarının fazla olduğunu dile getiren Gezici, şöyle konuştu:

"İpekyolu Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü olarak, kısa ve uzun vadeli iki ayrı çalışma programı hazırladık. Aynı zamanda ekolojik belediyecilik anlayışıyla her türlü canlının yaşam hakkına saygı duymayı ve kendi tabiatına uygun sağlıklı yaşamasını sağlamayı amaçlıyoruz. İleri  sosyal hizmet çalışması olarak mobil sağlık hizmeti çalışmamız olacak ve bu çalışmayla mahallerimizde sağlık taramaları yapacağız. Halkın sağlığını ilgilendiren bütün alanları kapsayacak denetimlerimiz olacak. Madde ve alkol bağımlılarına yönelik çalışmalarımız olacak. Bunu çok önemsiyoruz."


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Belediye

  ,

  Yaşam

  ,

  sosyal

  ,

  hizmet