İstanbul'dan, Başkale'ye yardım eli

İstanbul'dan, Başkale'ye yardım eli
İstanbul'dan, Başkale'ye yardım eli
VAN (AA) - İstanbul Şişli'deki Özel Yeni Okul İlkokulu öğrenci ve idarecileri, kardeş okul olarak seçtikleri Başkale ilçesindeki Köprüağzı İlköğretim...

VAN (AA) -  İstanbul  Şişli'deki Özel Yeni Okul İlkokulu öğrenci ve idarecileri, kardeş okul olarak seçtikleri Başkale ilçesindeki Köprüağzı İlköğretim Okulu'nda öğrencilere, giyim ve kırtasiye malzemesi gönderdi.

İlçedeki Fatih Ortaokulu'nda görevli öğretmenlerin aracılığıyla, İstanbul'da velilerin de desteğiyle toplanan yardım malzemeleri, Köprüağzı İlköğretim Okulu'nda okuyan ve maddi durumu kötü olan 90 öğrenciye ulaştırıldı.

Köprüağzı İlköğretim Okulu Müdürü Rüstem Gül, yaptığı açıklamada, mahallede eğitim gören öğrencilerin ailelerinin, maddi imkanlarının kısıtlı olduğunu belirtti.

Okuldaki çok sayıda öğrencinin giyecek ayakkabısının olmadığını belirten Gül, "Bazı öğrenciler, uzun bir aradan sonra ilk kez yeni kıyafet giyinmenin mutluluğunu yaşadı. İstanbul'dan gelen yardımlar Türkiye 'deki kardeşliğin de bir göstergesidir. Kampanyaya destek veren tüm öğrenci, öğretmen ve idarecileri tebrik ediyorum" dedi.