İstanbul'dan, Başkale'ye yardım eli

İstanbul'dan, Başkale'ye yardım eli
İstanbul'dan, Başkale'ye yardım eli
VAN (AA) - Bağcılar Dede Korkut Ortaokulu öğrenci ve idarecileri, kardeş okul olarak belirledikleri Başkale Yunus Emre Ortaokulu öğrencilerine giyim...

VAN (AA) - Bağcılar Dede Korkut Ortaokulu öğrenci ve idarecileri, kardeş okul olarak belirledikleri Başkale Yunus Emre Ortaokulu öğrencilerine giyim ve kırtasiye yardımı gönderdi. 

Daha önce İstanbul Bağcılar'daki Dede Korkut Ortaokulu'nda görev yapan ve bu yıl Başkale Yunus Emre Ortaokulu'na tayini çıkan öğretmen Damla Bodurlar'ın girişimleriyle başlatılan kampanyada toplanan yardımlar, maddi durumu iyi olmayan 600 öğrenciye ulaştırıldı.

Bodurlar, yaptığı açıklamada, Başkale'de eğitim gören mağdur öğrencilere giyim ve kırtasiye malzemesi göndererek kampanyaya destek olan herkese teşekkür etti. 

Yunus Emre Ortaokulu Müdürü Akif Uludağ ise bazı öğrencilerin ailelerinin maddi imkanlarının kısıtlı olduğunu belirterek, "Bazı öğrenciler, uzun bir aradan sonra ilk kez yeni kıyafet giyinmenin mutluluğunu yaşadı. İstanbul'dan gelen yardımlar Türkiye 'deki kardeşliğin de bir göstergesidir. Kampanyaya destek veren tüm öğrenci, öğretmen ve idarecilerine teşekkür ediyorum" diye konuştu.