İstanbul'dan, Başkale'ye yardım eli

İstanbul'dan, Başkale'ye yardım eli
İstanbul'dan, Başkale'ye yardım eli
VAN (AA) - İstanbul'daki "Minik Kalpler Derneği", Van'ın Başkale ilçesindeki 300 öğrenciye kırtasiye ile kışlık giyim...

VAN (AA) - İstanbul'daki "Minik Kalpler Derneği", Van'ın Başkale ilçesindeki 300 öğrenciye kırtasiye ile kışlık giyim yardımında bulundu.

Öğrencilerinin montsuz ve eski ayakkabılarla okula geldiğini gören Başkale Yunus Emre Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Gülçin Yakut, maddi durumu kötü olan öğrenciler için sosyal medya üzerinden yardım talep etti.

İstanbul'daki arkadaşlarının da desteğiyle ulaştığı "Minik Kalpler Derneği", yapılan yardım talebini kabul ederek, ilçedeki 300 öğrenciye yardım malzemesi gönderdi.

Öğretmenler, kendilerine ulaştırılan kırtasiye, giyim, ayakkabı ve montları, Yunus Emre Ortaokulu, Kavurgalı ve Örencik ilk ve ortaokullarındaki maddi durumu kötü olan 300 öğrenciye dağıttı.

Yakut, kırsal mahallelerdeki okullarda eğitim gören öğrencilerin tamamına yakınının maddi imkanının kısıtlı olduğunu belirterek, çoğunun giyecek ayakkabısının olmadığını bildirdi.

Bazı öğrencilerin uzun bir aradan sonra ilk kez yeni kıyafet giyinmenin mutluluğunu yaşadığını ifade eden Yakut, "İstanbul'dan gelen yardımların Türkiye'deki kardeşliğin de bir göstergesidir. Bu anlamlı yardım kampanyasına destek veren İstanbul'daki tekstilci arkadaşları ve Minik Kalpler Derneği üyelerine teşekkür ediyorum" dedi.