"Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Bizde Varız Kampanyası"

"Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Bizde Varız Kampanyası"
"Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Bizde Varız Kampanyası"
- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun talimatıyla, 81 ilde yapılan temayül yoklamalarında başlatılan "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Bizde Varız" imza kampanyasına Van teşkilatından 650 kişi destek verdi

VAN (AA) - AK Parti 'nin 81 il teşkilatında dün gerçekleştirilen temayül yoklamasında başlatılan "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Bizde Varız" imza kampanyasına delegeler büyük destek verdi. 

AK Parti  Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun talimatıyla, Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu ve Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Azize Sibel Gönül tarafından imzalanarak 81 İl Başkanlığına gönderilen yazıda, 2015 Milletvekili Genel Seçimleri için gerçekleştirilecek temayül yoklamasında, partililerin "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Bizde Varız" kampanyasına imza vermeleri istendi.

AK Parti milletvekili aday adayları ve temayül yoklamasına katılan delegeler genel merkezin talimatı doğrultusunda, kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda hazırlanan kampanya metnini imzaladıktan sonra sandık başına gitti. 

Kampanyaya aday adaylarının yanı sıra teşkilat üyelerinin de büyük destek verdiğini bildiren AK Parti Van İl Kadın Kolları Başkanı Havva Duran, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kısa zaman dilimi içinde yaşanan yoğunluğa rağmen 650 imza toplamayı başardıklarını bildirdi. 

Kadına yönelik her türlü şiddetin önlenmesi için başlatılan tüm kampanyalara destek vereceklerini ifade eden Duran, "Kadına yönelik şiddet toplumumuzun en büyük sorunlarından biri. Bu konuda teşkilat olarak gerekli hassasiyeti her zaman gösteriyoruz. Hiçbir zaman kadına yönelik şiddete sessiz kalmayacağız. Amacımız, bir daha Özgecan ve onun gibi kardeşlerimizin acısını yaşamamak. Bu nedenle başlatılan kampanyaya destek veren herkese teşekkür ederim" dedi.