Kapıköy Sınır Kapısı'ndaki çalışmalar

Kapıköy Sınır Kapısı'ndaki çalışmalar
Kapıköy Sınır Kapısı'ndaki çalışmalar
- Van TSO Yönetim Kurulu, modernizasyon çalışmaları başlatılan Kapıköy Sınır Kapısı'nda incelemelerde bulundu - Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Takva: - "İlimiz özelinde yaklaşık 1,5 milyon insanın hayatını doğrudan etkileyecek. Bizim için çok önemli olan İran pazarına erişimimizi kolaylaştıracak"

VAN (AA) - Van Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu, modernizasyon çalışmaları başlatılan Kapıköy Sınır Kapısı'nda inceleme yaptı.

Kapıköy Sınır Kapısı inşaat alanında yönetim kurulu üyeleriyle incelemelerde bulunan Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, Van'ın en önemli projelerinden biri olan çalışmanın, şehrin gelecek 50 yılını şekillendireceğini belirtti.

Takva, kapının modernizasyona yönelik yapılan çalışmalarının Van'ın özelinde yaklaşık 1,5 milyon insanın hayatını doğrudan etkileyeceğini ifade ederek, "Bizim için çok önemli olan İran pazarına erişimimizi kolaylaştıracak" dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın ortak kurduğu Gümrük ve Turizm İşletmeleri AŞ'nin bütün kara sınır kapılarının modernizasyonu ile ilgili protokol yaptığını anımsatan Takva, şöyle devam etti:

"Van Ticaret ve Sanayi Odası'nın da ortağı olduğu Gümrük Turizm İşletmeleri AŞ, yaklaşık 15 gün önce Kapıköy Sınır Kapısı'nın modernizasyonu çalışmalarını başlattı. Üst yapıya ilişkin de bir ay içinde ihale süreçleri tamamlanacaktır. Bu yıl sonu itibarıyla Kapıköy Sınır Kapısı modernizasyon çalışmaları tamamlanacaktır. Bu İran üzerinde de olumlu etki yaratacaktır. Onlar da kendi gümrük kapılarının modernizasyonunu başlatacaktır. Bizim için çok önemli bir proje . Bizim yönetimimiz döneminde bu çalışmanın hayata geçirilmesi gurur duyulacak bir durum ama Van kamuoyu da takdir edecektir ki bu konuda çok iyi çalıştık. İlgili kurumlarla çok iyi lobi faaliyeti yürüttük. Direk olarak hepimizin ticari hayatını olumlu etkileyecek bu projenin bir an önce hayata geçmesi için de gerekli tüm desteği vereceğiz."