Kaymakam Atalay, başarılı sporcuyu ödüllendirdi

Kaymakam Atalay, başarılı sporcuyu ödüllendirdi
Kaymakam Atalay, başarılı sporcuyu ödüllendirdi
VAN (AA) - Erciş Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar, Bulgaristan'da düzenlenen Atletizm Dağ Koşusu Şampiyonasında dünya birincisi olan Bahar Atalay ve...

VAN (AA) - Erciş Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar, Bulgaristan'da düzenlenen Atletizm Dağ Koşusu Şampiyonasında dünya birincisi olan Bahar Atalay ve Antrenörü İzzet Batmaz'ı makamında kabul etti.

Bulgaristan'ın Smolen kentinde 17 ülkeden sporcuların yarıştığı şampiyonada, Ercişli sporcu Bahar Atalay takım ve ferdi olarak aldığı birincilikle, ülkeye altın madalya getirdi.

 Şampiyona sonrasında Kaymakam Yaşar'ı makamında ziyaret eden Atalay ve Batmaz, ülkeyi dünya çapında en iyi şekilde temsil etmenin gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Başarısından dolayı Atalay ve Batmaz'ı tebrik eden Kaymakam Yaşar, sporcu Atalay'ı cumhuriyet altınıyla ödüllendirdi.

İlçede başarılı sporcuların çıkmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Yaşar, "Ülkemizdeki ve ulusal alanlardaki şampiyonalarda sporcularımıza elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Gençleri spora yönlendirmek ve onları motive etmek amacıyla, ülkemizi ulusal alanda en iyi şekilde temsil eden sporcularımızın fotoğraflarını kapalı spor salonumuza asmayı ve yeni yapılan tenis kortlarımıza bu sporcularımızın ismini vermeyi planlıyoruz" dedi.