"Kınalı" kekliğini 10 yıldır yanından ayırmıyor

"Kınalı" kekliğini 10 yıldır yanından ayırmıyor
"Kınalı" kekliğini 10 yıldır yanından ayırmıyor
- Van'ın Muradiye ilçesinde yaşayan Salih Özdemir, 10 yıldır evinde beslediği, "Kınalı" adını verdiği kekliğiyle vakit geçiriyor - Özdemir: - "Yumurtadan yeni çıkan yavruları büyüttükten sonra doğaya bırakıyorum. Bu kekliği de ilk zamanlarda onlarla doğaya saldım ancak gitmedi ve benimle eve döndü"

VAN (AA) - SERACETTİN SEÇKİN - Van'ın Muradiye ilçesinde yaşayan Salih Özdemir, "Kınalı" adını verdiği kekliği 10 yıldan beri yanından ayırmıyor.

Çoğu zaman başının üstünde ya da omzunda gezdirdiği keklikle yürüyen Özdemir'i görenler, şaşkınlıklarını gizleyemiyor.

Evde ya da bahçede oturduğu sırada gezintiye çıkmak isteyen kekliğin kendisini gagaladığını belirten Özdemir, bir an bile yanından ayırmadığı keklikle arasında sıkı bağ oluştuğunu söyledi.

Özdemir, "Kınalı" diye seslendiğinde kekliğin hemen yanına geldiğini ifade ederek, evinde başka keklikler de bulunduğunu ancak "Kınalı" ile arasındaki sevginin hepsinden farklı olduğunu anlattı.

Yumurtadan yeni çıkan yavruları büyüttükten sonra doğaya bıraktığını dile getiren Özdemir, şöyle konuştu:

"Bu kekliği de ilk zamanlarda onlarla doğaya saldım ancak gitmedi ve benimle eve döndü. Çarşıdan eve geldiğimde sesimi duyduğu an hemen ötmeye başlayıp, yanıma gelmek istiyor. Çocuklarıma nasıl bakıyorsam, ona da aynı şekilde bakıyorum. Eve yorgun ve stresli geldiğimde onunla oynuyorum. Bütün yorgunluğum ve stresim geçiyor."


    ETİKETLER:

    Van

    ,

    zaman