Kırgız Türklerinin renkli şöleni

Kırgız Türklerinin renkli şöleni
Kırgız Türklerinin renkli şöleni
VAN (AA) - Van'ın Erciş ilçesine bağlı Ulupamir Mahallesi'nde yaşamlarını sürdüren Kırgız Türkleri, ilçeye yeni atanan kurum amirleri ve vatandaşlara...

VAN (AA) - Van'ın Erciş ilçesine bağlı Ulupamir Mahallesi'nde yaşamlarını sürdüren Kırgız Türkleri, ilçeye yeni atanan kurum amirleri ve vatandaşlara kültürlerini tanıtmak amacıyla bir şölen düzenledi. 

İlçeye 32 kilometre uzaklıkta bulunan Ulupamir'de düzenlenen şenliğe, Kaymakam Mehmet Şirin Yaşar, İlçe Garnizon Komutanı Kurmay Albay Mustafa Ataberk, Erciş Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Topal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet İsmail Yüce, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı İlyas Uysal ve çevre illerden gelen davetliler katıldı. 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan etkinlikte Ulupamirliler adına konuşan Kenan Aytaç, kültürlerini tanıtmak, ilçedeki yönetici ve vatandaşlarla bir araya gelmek amacıyla şenliği düzenlediklerini anımsattı. 

Yeryüzünün en güzel bahçesi olan Anadolu 'da farklı renklerin, kimliklerin bir arada yaşadığını belirten Kaymakam Yaşar ise şöyle konuştu:

"Anadolu halkı sizleri sevdi, benimsedi ve sizlere kucaklarını açtı. Bizler de bugün burada bulunmaktan son derece mutluyuz. Bu güne kısmetmiş gelişimiz, Allah nasip ederse burada daha sık bir arada olacağız, yüreğimiz sürekli sizlere açık. Çocuklarımıza, yetişkinlerimize herkese kapımızda yüreğimizde her zaman açıktır. Bundan sonra da böyle olacaktır. İnşallah burada barış huzur içerisinde binlerce yıl beraber yaşamaya devam ederiz."

Konuşmaların ardından programa katılan protokol üyelerine çeşitli hediyeler veren Kırgızlar, daha sonra kültürlerinde yer alan gösteriler sundu.