Kobani'de hayatını kaybeden 2 kişi Van'da defnedildi

Kobani'de hayatını kaybeden 2 kişi Van'da defnedildi
Kobani'de hayatını kaybeden 2 kişi Van'da defnedildi
VAN (AA) - Kobani'de (Ayn el Arap), terör örgütü IŞİD'in döşediği mayına basarak hayatını kaybettiği iddia edilen 2 kişinin cenazesi, Van'da toprağa...

VAN (AA) - Kobani'de (Ayn el Arap), terör örgütü IŞİD'in döşediği mayına basarak hayatını kaybettiği iddia edilen 2 kişinin cenazesi, Van'da toprağa verildi.

Van Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Gevaş Belediyesi DBP'li Meclis Üyesi Tahsin Akti ile büyükşehir belediyesi çalışanı Metin Altındaş, önceki gün Kobani'de terör örgütü IŞİD'in döşediği iddia edilen mayına basarak hayatlarını kaybetti.

Şarlıurfa'da yapılan otopsinin ardından karayoluyla Van'a gönderilen Akti ve Altındaş'ın cenazeleri, Gevaş ilçesinde HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Nazmi Gür, HDP Van milletvekilleri Özdal Üçer ve Aysel Tuğluk, Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kaya ve çok sayıda kişi tarafından karşılandı.

Buradan kent merkezine getirilen cenazeler, Selimbey Mezarlığında kılınan namazın ardından defnedildi.

Ailelere başsağlığı dileyen HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Gür ve beraberindekiler, yaşanan olayın hafızalarda büyük bir acı bıraktığını söyledi.