Kobanili ailelere 500 bin liralık yardım

Kobanili ailelere 500 bin liralık yardım
Kobanili ailelere 500 bin liralık yardım
VAN (AA) - Van Büyükşehir Belediye Meclisi, belediye tarafından Kobanili aileler için Suruç'ta kurduğu aşevi için 500 bin lira yardım yapılmasına...

VAN (AA) - Van Büyükşehir Belediye Meclisi, belediye tarafından Kobanili aileler için Suruç'ta kurduğu aşevi için 500 bin lira yardım yapılmasına karar verdi.

Büyükşehir Belediyesinin şubat ayı meclis toplantısında, Kobanili ailelere yardım etmek amacıyla Suruç'ta kurulan aşevinin durumu görüşüldü.

Yaşadıkları sıkıntılar nedeniyle göç etmek zorunda kalan Kobanili vatandaşların zor durumda olduğunu bildiren belediye meclis üyeleri, kurdukları aşevine 500 bin lira yardım yapılmasını önerdi.

Görüşmelerin ardından Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleri, öneriyi oy birliğiyle kabul etti.

Bu maddenin ardından Van Gölü'nü İyileştirme ve Koruma Komisyonu tarafından hazırlanan, Edremit TOKİ konutlarının Atıksu Arıtma Tesisi ile ilgili raporu okundu.

Tesisin fiziksel olarak çalışır durumda olduğu, ancak periyodik analizlerin yapılamadığı belirtilen raporda, Van Gölü'yle ilgili çalışmaların yürütülebilmesi için Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bir müdürlüğün açılması ve Van Gölü'nün dünya mirası olarak korunabilmesi için çalışma yapılması önerisinde bulunuldu. 


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Van

  ,

  Belediye

  ,

  göç

  ,

  lira

  ,

  Büyükşehir

  ,

  koruma

  ,

  oy