Kore gazisini sevindiren hediye

Kore gazisini sevindiren hediye
Kore gazisini sevindiren hediye
- Genelkurmay Başkanı Özel, Van'ın Başkale ilçesinde yaşayan 90 yaşındaki Kore gazisine akülü tekerlekli sandalye hediye etti

VAN (AA) - Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Başkale ilçesinde yaşayan 90 yaşındaki Kore gazisi Abdullah Burgaz'a akülü tekerlekli sandalye hediye etti.

Tepebaşı Mahallesi'nde oğluyla yaşayan Burgaz, yaşlılığı nedeniyle yürüyemez hale gelince devletten akülü tekerlekli sandalye istedi.

Kore gazisi Burgaz'ın talebini basından duyan Genelkurmay Başkanı Özel de bir akülü tekerlekli sandalye alarak Van  Jandarma  Asayiş Kolordu Komutanlığı'na gönderdi.

Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Abdullah Barutçu, beraberindeki Van İl Jandarma Alay Komutanı Pilot Kurmay Albay İrfan Kızılaslan ve Başkale Kaymakamı Murat Büyükköse ile Burgaz'ı evinde ziyaret etti.

Koltuk değnekleriyle yürümekte zorluk çektiği için ihtiyaçlarını karşılayamayan ve nefes darlığı çeken Burgaz'a akülü sandalyeyi teslim eden Korgeneral Barutçu, Genelkurmay Başkanı Özel'in akülü sandalye alarak, Burgaz'a ulaştırılması emrini verdiğini söyledi.

Burgaz'ın akülü tekerlekli sandalye sayesinde artık ihtiyaçlarını kendisinin karşılayacağını ifade eden Barutçu, "Kore gazimiz artık istediği zaman dışarı çıkıp, camiye ibadetini yapmaya gidebilecek. Genelkurmay Başkanı'mız Orgeneral Necdet Özel'in bu hediyesini kendisine teslim ediyoruz. İnşallah Allah uzun ömürler verir ve bu akülü sandalyeye bindikçe bizleri hatırlar" diye konuştu.

Burgaz da Genelkurmay Başkanı Özel'e teşekkür ederek, "Yürümekte zorluk çektiğim için camiye gidemiyordum. Artık her gün camiye gidebileceğim. Resmi programlar yapılıyordu ve katılamıyordum. Bundan sonra o programlara da katılacağım için çok mutluyum" dedi.

Kore Savaşı'nda yaşadıklarını da anlatan Burgaz, Korgeneral Barutçu ve beraberindekileri dışarı çıkarak uğurladı.