Koyun ve yeni doğan yavrusu donmak üzereyken bulundu

Koyun ve yeni doğan yavrusu donmak üzereyken bulundu
Koyun ve yeni doğan yavrusu donmak üzereyken bulundu
- Van'ın Erciş ilçesine gece dışarıda unutulan koyun ve yeni doğan yavrusu, donmak üzereyken vatandaşlar tarafından bulundu - Vatandaşlardan Necip Bayramhan: - "Gece eksi 15 derecede dışarıda doğum yapan koyun ve yeni doğan yavrusunun donmadan yaşaması ve vahşi hayvanlara yem olmaması bir mucize"

VAN (AA) - Erciş ilçesinde gece dışarıda unutulan koyun ve yavrusu donmak üzereyken vatandaşlar tarafından bulundu. 

Alınan bilgiye göre, ilçeye 10 kilometre uzaklıktaki Aşağıgöze Mahallesi'nde hayvancılık yapan Necip Bayramhan, hayvanlarını otlatmaya götürdüğü sırada derenin diğer yakasında bir koyunun tek başına dolaştığını gördü.

Yanına gittiğinde koyunun yavruladığını gören Bayramhan, donmak üzere olan bulduğu hayvanları ısınmaları için mahalledeki ağıla getirdi. 

AA muhabirine, koyunun sıfırın altında 15 derecede doğum yaptığını anlatan Bayramhan, yeni doğan yavrunun ve annenin donmadan kurtulmasının bir mucize olduğunu söyledi. 

Bayramhan, hayvanları otlattığı sırada yavrulamak için suyun diğer tarafına giden koyunu fark etmediğini belirterek, şunları söyledi:

"Gece eksi 15 derecede dışarıda doğum yapan koyun ve yeni doğan yavrusunun donmadan yaşaması ve vahşi hayvanlara yem olmaması bir mucize. Burası açık bir arazi ve her türlü hayvan var. Kurtlara, köpeklere ve diğer yabani hayvanlara yem olmadan yaşamaları Allah'ın takdiri. Şimdi koyunu ve yavrusunu alarak ısınmaları için mahallemizdeki ağıla götüreceğiz."