Küçük Emir'in organları 3 kişiye hayat oldu

Küçük Emir'in organları 3 kişiye hayat oldu
Küçük Emir'in organları 3 kişiye hayat oldu
- Bitlis'te geçirdiği trafik kazası sonucu beyin ölümü gerçekleşen 10 yaşındaki Emir Veysel Nacaroğlu'nun organları, İzmir ve Malatya'daki hastalara nakledilecek - Baba Nacaroğlu: - "Biz üzülüyoruz ama yaşam bulacak canlar seviniyor. O yüzden buruk da olsa içimizde bir sevinç var"

VAN (AA) - Bitlis'in Ahlat ilçesinde geçirdiği trafik kazası sonucu beyin ölümü gerçekleşen 10 yaşındaki Emir Veysel Nacaroğlu'nun ailesi tarafından bağışlanan organları, 3 hastaya umut oldu.

Ahlat'ın Kırklar Mahallesi'nde Fatih İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Nacaroğlu, geçirdiği trafik kazası sonucu ağır yaralandı. 

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesine kaldırılan Nacaroğlu, 16 gün süren yaşam savaşını kaybetti ve beyin ölümü gerçekleşti. 

Küçük çocuğun ailesi, hastanede görevli doktorların çabası sonucu organ bağışı kararı aldı. 

Nacaroğlu'nun böbreklerinden biri havayoluyla İzmir 'e, diğer böbreği ile karaciğeri ise Malatya'ya gönderildi.

Baba Kürşat Nacaroğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, öpmeye kıyamadığı yavrusunun beyin ölümünün gerçekleştiğini söyledi. 

Emir Veysel'in organlarıyla 4 kişinin hayat bulacağını anlatan Nacaroğlu, "Biz üzülüyoruz ama yaşam bulacak canlar seviniyor. O yüzden buruk da olsa içimizde bir sevinç var. Zaten organ bağışı dinen de uygun. Biz dinimizin gereğini yerine getirdik" dedi.