Küçük Nehir'in adı parkta yaşatılacak

Küçük Nehir'in adı parkta yaşatılacak
Küçük Nehir'in adı parkta yaşatılacak
- Van'da, kaybolduktan 4,5 ay sonra cansız bedeni bulunan 4 yaşındaki Nehir Aslan'ın isminin, Kırkgeçit Mahallesi'nde yaptırılacak çocuk parkına verileceği bildirildi

VAN (AA) - Gürpınar Belediyesi, Kırkgeçit Mahallesi'nde inşa edilecek çocuk parkına, "Nehir Aslan " isminin bırakılmasını kararlaştırdı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, yıl içerisinde ilçeye bağlı bazı mahallelerde park yapılacağı yönünde karar alındığı belirtilerek, Kırkgeçit Mahallesi'nde inşa edilecek parka da kaybolduktan 4,5 ay sonra cansız bedeni bulunan Nehir Aslan'ın isminin verilmesinin kararlaştırıldığı ifade edildi.

Nehir'in oyun çağında ve üzücü bir şekilde hayata veda etmesinin böyle bir kararın alınmasında etkili olduğu vurgulanan açıklamada, şöyle denildi:

"Nehir kızımız oynamaya doyamadan maalesef çok üzücü bir şekilde yaşamını yitirdi. Onun bu şekilde aramızdan ayrılması başta ilçemiz olmak üzere tüm ülkeyi yasa boğdu. Biz de o mahallemizde yapacağımız parka Nehir kızımızın ismini vermeyi kararlaştırdık. Çünkü Nehir küçücük bir çocuktu ve oynamaya daha doyamamıştı. Adını vereceğimiz bu parkta, o da ebediyete kadar çocuklarla birlikte olsun ve çocuklarla oynasın istedik."

Açıklamada, Aslan ailesine başsağlığı dileğinde bulunularak, parkın bu yıl faaliyete geçeceği kaydedildi.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Oyun

  ,

  Çocuk

  ,

  Aslan