Kurban Bayramı kutlanıyor

Kurban Bayramı kutlanıyor
Kurban Bayramı kutlanıyor
VAN (AA) - Çatak ilçesinde Kurban Bayramı dolayısıyla program düzenlendi.Çatak Merkez Taziyeevi'nde düzenlenen program, Kaymakam Hacı Asım Akgül'ün...

VAN (AA) - Çatak ilçesinde Kurban Bayramı dolayısıyla program düzenlendi.

Çatak Merkez Taziyeevi'nde düzenlenen program, Kaymakam Hacı Asım Akgül'ün davetlilerin bayramını kutlamasıyla başladı.

Akgül, yaptığı konuşmasında, bayramlar ve bayramlaşmanın önemine dikkati çekerek, kardeşliğin, birlikteliğin, beraberliğin simgesi olduğunu hatırlattı.

Kurban Bayram'ında bir araya gelerek kardeşlik ve birlikteliği oluşturduklarını ifade eden Akgül, "Rabbim, ülkemizin içine düştüğü fitneler, cehalet, kan ve gözyaşından kurtulmasını, akan kan ve gözyaşlarının durmasını, insanların birlik beraberlik huzur ve güven içinde nice bayramlara ulaşmalarını nasip etsin. Bu dilekler ile siz değerli Çataklılara, bölge insanımız ve tüm ulusumuza Kurban Bayramı'nın barış huzur getirmesini diliyorum. Kurban Bayramı'nız mübarek olsun" diye konuştu.

Akgül, daha sonra beraberindekilerle birlikte İlçe Emniyet Amirliği, Çatak Devlet Hastahanesi ve İlçe Jandarma Komutanlığı ziyaretini gerçekleştirdi.

Akgül'e, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Umut Düzerdik, İlçe Emniyet Amiri Vekili Ali Rıza Baydar, kamu görevlileri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi.