Küresünniler, "1. Kış Futbol Turnuvası" düzenledi

Küresünniler, "1. Kış Futbol Turnuvası" düzenledi
Küresünniler, "1. Kış Futbol Turnuvası" düzenledi
VAN (AA) - Küresünniler Tarih ve Kültür Araştırma Derneğince düzenlenen 1. Kış Futbol Turnuvası final maçıyla son buldu.30 takımın katlımıyla...

VAN (AA) - Küresünniler Tarih ve Kültür Araştırma Derneğince düzenlenen 1. Kış Futbol Turnuvası final maçıyla son buldu.

30 takımın katlımıyla yaklaşık bir ay önce başlayan turnuva sonunda, finale kalan Aycanlarspor, Kenan Besispor'u 3-2 yenerek şampiyonluğunu ilan etti.

Final maçının ardından dereceye giren takımlara plaket veren Küresünniler Tarih ve Kültür Araştırma Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Biçer, amaçlarının kimliklerin üzerinde olan barış ve kardeşliğin tabana yayılması olduğunu söyledi.

Sporun barış ve kardeşliğe giden yolda çok büyük etkisinin olduğuna değinen Biçer, "Dernek olarak toplumu ve gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan uzaklaştırmak, sosyal ilişkilerimizi geliştirmek amacıyla düzenlemiş olduğumuz 1. Kış Kupası Futbol Turnusı yaklaşık bir ay süren maçlar sonunda başarı ile tamamlandı. Turnuvaya katılan takımlara teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından şampiyon olan takımın kupası eski Van Milletvekili Mustafa Kaçmaz tarafından verildi.