Kutlu Doğum Haftası

Kutlu Doğum Haftası
Kutlu Doğum Haftası
VAN (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Van Gençlik Merkezi, "Peygamber Efendimiz" konulu kitap okuma ve...

VAN (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Van Gençlik Merkezi, "Peygamber Efendimiz" konulu kitap okuma ve bilgi yarışması düzenleyecek.

Yarışmayla ilgili açıklamada bulunan Van Gençlik Merkezleri Şube Müdür Vekili Metin Yıldız, Gençlik Merkezlerine üye gençler arasında okuma kültürünün gelişmesine katkı sağlanmayı amaçladıklarını belirtti.

Yıldız, şunları kaydetti:

"Üye gençlerin görev ve sorumluluk duygularının gelişmesi, toplum içinde kendilerini ifade edebilme, hızlı ve doğru karar verebilme, doğru bilgiyi seçebilme ve centilmence yarışabilme gibi meziyetlerinin gelişmesine ortam hazırlama, Hz. Muhammed (s.a.v) hayatını konu alan kitapların, etraflıca ve ilgi odaklı olarak okunmasını sağlayarak üyelerin Hz. Peygamberimizin hayatını farklı etkinlikler içerisinde öğrenmelerine,  böylece milli ve manevi değerlerine bağlı bir gençliğin oluşmasına katkı sağlanmayı amaçlıyoruz. Gençlik merkezlerimize üye gençler, Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınlarından 'Peygamberimizin Hayatı' adlı kitabı okuyarak ön eleme sınavına katılacak. Bilgi yarışması ise 8 gençlik merkezimizin belirttiği takımların katılımıyla 17 Nisan 2015'te gerçekleştirilecek. Bilgi yarışmasında 1. olan takımın üyelerine ödül olarak çeyrek  altın verilecek. Yarışmaya katılmak isteyenlerin başvurularını şahsen Van Gençlik Merkezlerine yapması gerekmektedir."