Kutlu Doğum Haftası

Kutlu Doğum Haftası
Kutlu Doğum Haftası
VAN (AA) - Erciş Müftüsü Ziya Albayrak, 2015 Yılı Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle gerçekleştirilecek etkinliklerle ilgili basın toplantısı...

VAN (AA) - Erciş Müftüsü Ziya Albayrak, 2015 Yılı Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle gerçekleştirilecek etkinliklerle ilgili basın toplantısı düzenledi.

Müftülükteki toplantıda konuşan Albayrak, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Van genelinde 8 bin 49 farklı etkinlik yapılacağını belirterek, bu yılki ana temanın "Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı" olduğunu söyledi.

Bu çerçevede ilk programın 14 Nisan Salı günü Diyanet İşleri Başkanlığı Müşaviri Adem Erkul'un katılımıyla düzenleneceğini anlatan Albayrak, 15 Nisan'da da İl Müftüsü Nimetullah Arvas'ın katılımıyla din görevlilerine yönelik konferans verileceğini ifade etti.

Albayrak, "Programlar çerçevesinde müftülüğümüz tarafından ziyaretler, hatim ve mevlit merasimleri, kitap , kartela, gül ve hediye dağıtımı, bilgi yarışmaları, afiş asımı, tanıtım, konferans, piyes, aşure ikramı gibi etkinlikler olacak. Erciş Müftülüğü olarak Kutlu Doğum Haftasında toplam 2 bin 100 program planladık" dedi.