Kutlu Doğum Haftası

Kutlu Doğum Haftası
Kutlu Doğum Haftası
VAN (AA) - Muradiye'de, Peygamber Sevdalıları Platformu Van Bölge Koordinatörlüğü tarafından Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi. Belediye binası önünde...

VAN (AA) - Muradiye'de, Peygamber Sevdalıları Platformu Van Bölge Koordinatörlüğü tarafından Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi. 

Belediye binası önünde gerçekleştirilen etkinlik Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe katılan araştırmacı- yazar  Özkan Yaman, insanların her gün ve her saat Hz. Muhammed'i andığını söyledi. 

Hz. Muhammed için her gün binlerce salavat getirildiğini anımsatan Yaman, "Yaşantımızla, namazımızda, annelerimizin,  kız kardeşlerimizin başörtülerinde, gençlerimizin edebi ve ahlaklarında, yani terbiyeleri, hayatları onu anlatıyor. İnanın biz zaten her şeyimizle onu anlatıyoruz ondan bahsetmediğimiz hiçbir günümüz yok" dedi. 

Molla Ali Aslan ise Hz. Muhammed'e yapılan eziyetlere değinerek, "Peygamberimiz Mekke müşriklerini İslam'a davet edince onlar devamlı zorbalık yaparak karşı çıktılar. Onun yanında bulunan Hz. Ebubekir'i döverek yaraladılar. O kadar zulme rağmen hiç yılmadan davasına devam etti" diye konuştu. 

Etkinlik, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında getirilen salavatlar ve okunan bin 400 hatmin bağışlanmasıyla sona erdi.