Mahkumlar, "moral" topladı

Mahkumlar, "moral" topladı
Mahkumlar, "moral" topladı
- Van M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndaki tutuklu ve hükümlülere yönelik eğlence programı düzenlendi

VAN (AA) - Van M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndaki tutuklu ile hükümlülere yönelik Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) ve Van FM ortaklaşa eğlence programı düzenledi.

Van'da 2011 depreminde hasar aldıktan sonra boşaltılan ve daha sonra iki katlı koğuş sistemine göre yeniden inşa edilen Van M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, modern yemekhane, yatakhane, kadın  ve çocuklar için müstakil bölümler, özel ziyaretçi yeri, mescit, konferans salonu, hamam, berber, spor salonu, mutfak, bulaşık, çamaşırhane ve atölyeleriyle bünyesindeki tutuklu ve hükümlülere hizmet veriyor.

Kurumdaki tutuklu ile hükümlülerdeki infazın ve cezaevinde bulunmanın olumsuz etkilerini hafifletmek için belirli aralıklarla sosyal etkinlikler düzenleyen kurum, bu yolla tutuklu ve hükümlülerin morallerini yüksek tutma ve motivasyonlarını arttırmayı amaçlıyor.

Kurum, son olarak binasındaki yeni imkanlarını da kullanarak hükümlü ile tutuklar için YYÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü ve kentte yayın hayatını sürdüren radyolardan Van FM ile ortaklaşa bir eğlence programı düzenledi.

Kurumun çok amaçlı salonunda düzenlenen programda, yaptığı bir hata yüzünden cezaevine düşen bir mahkumun başından geçenlerin anlatıldığı oyun sahnelendi.

Daha sonra mahalli sanatçı Servan Zana ve ekibinin sahne aldığı programda, mahkumlar arasında düzenlenen şiir yarışmasında birinci olan Mert Küçüktepe, ikinci Özgür Karakuş ve üçüncü Ozan Albayrak'a, ödüllerini kurum müdürü Özkan Dinçer verdi.

Dereceye giren şiirlerin okunduğu sırada bazı mahkumların gözyaşlarına hakim olamadıkları görüldü.