"Mavi Marmara"ya yapılan saldırının 5. yılı

"Mavi Marmara"ya yapılan saldırının 5. yılı
"Mavi Marmara"ya yapılan saldırının 5. yılı
VAN (AA) - Van'da, Mavi Marmara Gemisi'ne yapılan saldırıyı ve sonrasındaki gelişmeleri anlatan fotoğraf sergisi ve kermes düzenlendi. İHH Van Şubesi...

VAN (AA) - Van'da, Mavi Marmara Gemisi'ne yapılan saldırıyı ve sonrasındaki gelişmeleri anlatan fotoğraf sergisi ve kermes düzenlendi. 

İHH Van Şubesi tarafından İskele Mahallesi sahilinde düzenlenen etkinliğe yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, Mavi Marmara Gemisi'ne yapılan saldırıyla ilgili fotoğrafları inceleyerek, bilgi aldı. 

İHH İnsanı Yardım Vakfı Van Şubesi Kadın Kolları Sorumlusu Gülhan Sabırlı, saldırının 5. yıl dönümü kapsamında şube olarak fotoğraf sergisi açtıklarını ve kermes düzenlediklerini belirterek, vatandaşların etkinliğe büyük ilgi gösterdiğini söyledi. 

Mavi Marmara Gemisi'ne saldırının yıl dönümü nedeniyle İstanbul 'da büyük bir yürüyüş düzenleneceğini ve bu yürüyüşe destek olmak istediklerini bildiren Sabırlı, " Saldırı anının başlangıcı ve sonrasını içeren fotoğraflarla halkımızı bilinçlendirmek istedik. Aynı zamanda kermesimiz var. Bununla da yurt dışındaki projelerimizi gerçekleştirmek istiyoruz. Bangladeş'teki bir yetimhanenin yıllık masraflarını ve Yemen'de yetim-hafız çocukların bir yıllık giderlerini karşılayacağız. Gönüllülerimiz de bize bu konuda destek oluyorlar. Mavi Marmara dünyanın meselesi oldu. Aynı zamanda İHH İnsani Yardım Vakfı, Mavi Marmara'yla birlikte tüm dünyada tanındı" dedi.