Meteorolojiden yoğun kar yağışı ve çığ uyarısı

Meteorolojiden yoğun kar yağışı ve çığ uyarısı
Meteorolojiden yoğun kar yağışı ve çığ uyarısı
VAN (AA) - Bitlis, Muş, Hakkari ile Van'ın güney ilçelerinde gece saatlerinden itibaren yoğun kar yağışı bekleniyor. Meteoroloji 14. Bölge...

VAN (AA) - Bitlis, Muş, Hakkari ile Van'ın güney ilçelerinde gece saatlerinden itibaren yoğun kar yağışı bekleniyor. 

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, gece saatlerinden itibaren Bitlis, Muş, Hakkari ile Van'ın güney ilçelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı beklendiği belirtildi.

Kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde azalma, buzlanma ve don gibi olumsuzlukların yaşanabileceği bildirilen açıklamada, olumsuzluklara karşı vatandaşların ve ilgili kurumların gerekli önlemleri alması uyarısı yapıldı.

Açıklamada, bölge genelinde etkili olan yağışlar nedeniyle çığ tehlikesi bulunduğuna işaret edilerek, şöyle denildi:

"Bölgemiz genelinde etkili olan kuvvetli rüzgarın, yarın akşam saatlerine kadar Muş, Bitlis ve Hakkari'de, çarşamba günü ise akşam saatlerine kadar Hakkari ile Van'ın güney ilçelerinde etkisini sürdüreceği tahmin edilmektedir. Kuvvetli rüzgar nedeniyle meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar, baca gazı zehirlenmeleri, çatı uçmaları, ağaç veya direk devrilmeleri, görüş mesafesinde azalma gibi olumsuzluklar karşısında ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olmaları gerekmektedir."