Mevlit Kandili

Mevlit Kandili
Mevlit Kandili
- Saadet Partisi İl Başkanı İlhan, mesaj yayımladı

VAN (AA) - Saadet Partisi İl Başkanı Özay İlhan, Mevlit Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Mesajında tüm İslam aleminin Mevlit Kandili'ni tebrik eden İlhan, mesajında, "Peygamberimiz Hz. Muhammed'in doğum yıl dönümü idrak ettiğimiz bu gece vesilesiyle herkesi Peygamber efendimizin örnek hayatını ve mücadelesini yeniden hatırlamaya davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

Bu müstesna gecelerin İslam'ı tam manasıyla anlamak ve şuurlanmak için birer fırsat olduğunu belirten İlhan, İslam'ın ilahi prensiplerine her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğunu bildirdi.

İlhan, mesajında şunlara yer verdi:

"Peygamber efendimizin güzel ahlakını, örnek hayatını ve eşsiz mücadelesini örnek almalı, insanlığın kurtuluş reçetesi olan ilahi prensiplerini hayatımıza hakim kılmak için çalışmalıyız. Bugün ırkçı emperyalizmin esareti altında, kan ve gözyaşına boğulmuş insanlığın kurtuluşu, ancak O'nun rehberliği ile mümkün olacaktır. Böyle bir peygamberin ümmeti olmak bir insanın sahip olabileceği en büyük şereftir. Kendimizi kurtarmak yetmez. Bir Müslüman olarak bütün insanlığı kurtarmakla mükellefiz. Müslüman olma şerefi aynı oranda vebal ve sorumluluk da gerektirir. Huzur, barış, refah ve adalet dolu bir saadet dünyasını kurmakla yükümlüyüz. Hayra motor, şerre fren olmalıyız. Yanlışın yerine doğruyu, çirkinin yerine güzeli, kötünün yerine iyiyi, sömürünün yerine adaleti, kaosun yerine huzuru, kavganın yerine kardeşliği hakim kılmak için gece gündüz çalışmalıyız. Birbirinden kopuk, parça parça olan İslam dünyasının birliğini yeniden kurmak için uğraşmalıyız. Bu gece günahlarımızın affı için dua edelim. Bu gece O'na (SAV) layık bir ümmet olabilmek için dua edelim. Cenab-ı Hakkın bizlere, İslam aleminin birlik ve beraberliğini sağlayacak şuur ve gücü vermesi için dua edelim. Dünyanın bütün mazlum ve mağdurlarının kurtuluşu için dua edelim. Güçlünün değil, haklının hakim olduğu bir dünya için dua edelim. Bu temenni ile Vanlı hemşehrilerimizin ve İslam aleminin mübarek Mevlit kandilini kutluyor, bu müstesna gecenin bölgemizdeki insanların kardeşlik duygusunun pekişmesine, İslam birliğinin kuruluşuna ve barış, huzurun hakim olduğu bir dünyaya vesile olmasını diliyorum."