Meyve yetiştiricilerinden başkana ziyaret

Meyve yetiştiricilerinden başkana ziyaret
Meyve yetiştiricilerinden başkana ziyaret
VAN (AA) - Başkale'de meyve yetiştiriciliği yapan mahalle sakinleri, belediye başkanını yetiştirdikleri elmaları ikram etti.Çaldıran Mahallesi'nde 13...

VAN (AA) - Başkale'de meyve yetiştiriciliği yapan mahalle sakinleri, belediye başkanını yetiştirdikleri elmaları ikram etti.

Çaldıran Mahallesi'nde 13 yıldır meyve yetiştirin Mehmet Yiğit ve mahalle sakinleri, Belediye Başkanı İhsan Güler'e makamında ziyarette bulundu.

Ziyarette kendisine ait 53 dönümlük arazide yaklaşık 10 çeşit meyve ağacı bulunduğunu anlatan Yiğit, yılda ortalama elde ettiği 25 ton meyveyi Başkale, Yüksekova ve Van'a satarak geçimini sağladığını ifade etti.

Yetiştirdiği elmaları ikram eden Yiğit'in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Güler, "Başkale'de meyve sebzeciliğin gelişmesi için model olan bu arkadaşlarımız bizlere umut verdi. Belediyecilik anlayışımızda da sınır mahallelerimizin ekonomik olarak kendi ayaklarının üstünde durabilmeleri, tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi için kendi imkanlarımız dahilinde destek vermeye çalışacağız" diye konuştu.

Güler, 2015 ilkbaharında seracılık ve meyvecilik konusunda pilot bölgeler oluşturacaklarını belirterek, buralarda örnek projeler oluşturarak ilçede meyve sebzeciliğe destek vereceklerini söyledi.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  YÜKSEKOVA

  ,

  Belediye

  ,

  Tarım

  ,

  başkan

  ,

  2015