Milli tekvandocu Nur Tatar'ın ismi ölümsüzleşti

Milli tekvandocu Nur Tatar'ın ismi ölümsüzleşti
Milli tekvandocu Nur Tatar'ın ismi ölümsüzleşti
- Avrupa şampiyonu milli tekvandocu Nur Tatar'ın adını taşıyan Van'daki spor salonu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katıldığı törenle hizmete girdi

VAN (AA) - Avrupa şampiyonu milli tekvandocu Nur Tatar'ın isminin verildiği spor salonu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katıldığı törenle hizmete girdi.

Van'ın Edremit ilçesinde yapımı tamamlanan 5 bin 250 kişi kapasiteli salona ismi verilen Nur Tatar, yaptığı açıklamada, isminin ölümsüzleştirilmesinin kendisi için büyük bir gurur olduğunu söyledi. 

Hayatındaki en mutlu günlerinden birini yaşadığını anlatan milli sporcu, şöyle konuştu:

"Çok mutluyum. Tabii ki bu salona ismimin verilmesi, ölümsüzleşmem anlamına geliyor. Aldığım başarılardan dolayı büyük mutluluk ve onur yaşattıkları için Başbakanımıza ve herkese teşekkür ederim. Ülkeme bu başarıları kazandırdığım için gururluyum. Ben maçlarda ter dökerken bana dualarıyla destek veren herkese minnettarım. İnsanlar hep benim yanımda oldular, dualarıyla destek çıktılar. Ben de başarılı olmak için elimden geleni yapıyorum. İnşallah bundan sonra bu salonda başarılı sporcular yetişir."

Nur Tatar, başarılı olmak için sürekli çalıştığını belirterek, bundan sonra 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda başarılı olarak Türkiye 'ye altın madalyayla dönmek istediğini dile getirdi.

Başarılı sporcu Nur Tatar'ın annesi Birgül Tatar da ülkeye böyle bir sporcu, evlat yetiştirdiği için gururlu olduğunu ifade ederek, "Rabbim salonumuzu Van halkımıza hayırlı etsin. Bu salonda inşallah nice nice Nur Tatarlar yetişir" diye konuştu.