Muradiye Şelalesi dondu

Muradiye Şelalesi dondu
Muradiye Şelalesi dondu
- Van'ın en önemli turistik değerlerinden biri olan Muradiye Şelalesi, bölgede etkili olan soğuk hava nedeniyle dondu

VAN (AA) - Bendimahi Çayı üzerinde bulunan Muradiye Şelalesi, yılın her döneminde büründüğü farklı güzelliklerle insanları kendine hayran bırakıyor.

Yaz aylarında kente gelen yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan Muradiye Şelalesi,  hava sıcaklığının sıfırın altında 20 dereceye kadar düşmesiyle dondu.

Yaklaşık 20 metre yükseklikten akan şelalenin buzla kaplı görüntüsü, seyrine doyum olmayan görüntü oluşturdu.

Gökyüzünün eşsiz maviliği ve bembeyaz kar örtüsü arasında Pamukkale travertenlerini andıran şelale, fotoğraf sanatçılarının yanı sıra kente gelen misafirlerin de ilgi odağı oldu.

Balıkesir'den gezmek için Van'a gelen Sevda Ceylan da buzla kaplı şelalenin görüntüsüne hayran kaldığını belirterek, herkesin bu güzelliği görmesi gerektiğini söyledi. 

Kentte görev yapan kardeşinin sürekli şelalenin güzelliğinden söz ettiğini anlatan Ceylan, "Anlattıkları kadar varmış. Muradiye Şelalesi bu haliyle çok güzel görünüyor, iyi ki gelmişim. Bu kış ayında şelalede bembeyaz buzun mavi gökyüzüyle birleşmesi harika bir görünüm olmuş.  Güneş , su ve kar, her yönüyle bir doğa harikası. Bu kışlık bir görüntü, yaz aylarında daha güzel olduğunu söylüyorlar. Şimdiden çok merak ettim. Yazın da gelip bu doğa harikasını mevsiminde görmek istiyorum" diye konuştu. 


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Balıkesir

  ,

  Mavi

  ,

  Fotoğraf

  ,

  Hava

  ,

  Güneş

  ,

  doğa

  ,

  kış

  ,

  kar