Muradiye Şelalesi dondu

Muradiye Şelalesi dondu
Muradiye Şelalesi dondu
- Van'ın en önemli doğal güzelliklerinden olan Muradiye Şelalesi, bölgede etkili olan soğuk hava nedeniyle buzla kaplandı

VAN (AA) - Van'ın Muradiye ilçesindeki Muradiye Şelalesi dondu.

Bendimahi Çayı üzerinde bulunan Muradiye Şelalesi, yılın her döneminde büründüğü farklı güzelliklerle kendine hayran bırakıyor.

Son bir haftadır hava sıcaklığının geceleri sıfırın altında 15 dereceye düşmesiyle şelale de buz tuttu.

Yazın coşkulu akan suyu ile ayrı bir güzellik yaşatan, bu yönüyle yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan şelale, kışın buzla kaplanıp Pamukkale'deki travertenleri andıran görüntüsüyle de görenleri adeta büyülüyor. Yaklaşık 20 metre yükseklikten akan şelalenin buzla kaplı görüntüsü, seyrine doyum olmayan görüntü oluşturuyor.

Gökyüzünün eşsiz maviliği ve bembeyaz kar örtüsü altında şelale, fotoğraf sanatçılarının da ilgi odağı oluyor.

Şelale yakınında ikamet eden vatandaşlardan İdris Yaşar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Muradiye Şelalesi'nin eşi bulunmaz güzellikte olduğunu söyledi.

Yazın şelale ve çevresinin farklı bir güzellikte olduğunu belirten Yaşar, kışın beyaza bürünen şelalenin Pamukkale'deki travertenlere benzediğini ifade etti.

Şelalenin yılın her döneminde ziyaret edildiğini anlatan Yaşar, şelaleye daha çok ilgi gösterilmesi ve çevresine tesisler yapılması gerektiğini kaydetti.

Yaşar, konaklayacak alan olmadığı için kış aylarında şelaleye gelenlerin sayısının azaldığını, bu doğal güzelliğin daha çok tanıtılması gerektiğini sözlerine ekledi.