Muradiye Şelalesi'nde bahar güzelliği

Muradiye Şelalesi'nde bahar güzelliği
Muradiye Şelalesi'nde bahar güzelliği
- Yılın her döneminde ziyaretçilerin ilgi odağı haline gelen Muradiye Şelalesi, baharın gelmesiyle bambaşka bir güzelliğe büründü

VAN (AA) - Van'ın en önemli turistik değerlerinden biri olan Muradiye Şelalesi, baharın gelmesiyle yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu. 

Bendimahi Çayı üzerinde bulunan Muradiye Şelalesi, yılın her döneminde büründüğü farklı güzelliklerle insanları kendine hayran bırakıyor. Baharın gelmesiyle debisi yükselen şelale, 20 metre yükseklikten akan coşkulu suyu ile seyrine doyumsuz görüntü oluşturuyor.

Dört mevsim fotoğrafçıların ilgi odağı haline gelen şelale, havaların ısınmasıyla il dışından gelen misafirlerin de akınına uğruyor. İzmir'den gezmek amacıyla Van'a geldiğini belirten Hülya Karaman, Muradiye Şelalesi'ni ilk kez gördüğünü ve doğasına hayran kaldığını söyledi.

Muradiye Şelalesi inanılmaz bir güzelliğe sahip olduğunu anlatan Karaman, "Herkesin gelip görmesini tavsiye ederim. Bana inanılmaz bir huzur verdi. 'Vatan bir, toprak bir' diyorlar. Hakikaten de öyle. Diğer art niyetli düşüncelerin amacının sadece ülkeyi karıştırmak olduğunu düşünüyorum. Ama gelip burayı görünce iyiki gelmişim diyorum" ifadelerini kullandı.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  İzmir

  ,

  Vatan