Muradiye'de göz taraması

Muradiye'de göz taraması
Muradiye'de göz taraması
VAN (AA) - Muradiye'de vatandaşlar göz taramasından geçirildi.Mahallenin taziye ve okullarda toplanan vatandaşlar, gönüllü Göz Doktoru Gökhan Bilgeç...

VAN (AA) - Muradiye'de vatandaşlar göz taramasından geçirildi.

Mahallenin taziye ve okullarda toplanan vatandaşlar, gönüllü Göz Doktoru Gökhan Bilgeç ve sağlık ekibi tarafından taramadan geçirildi.

Tarama hakkında bilgi veren AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Selçuk Yay, amaçlarının hastanelere gidemeyen vatandaşların ayaklarına giderek onlara sağlık hizmeti sunmak olduğunu belirti.

Projeyi Göz Doktoru Bilgeç ile paylaştıklarını ve Bilgeç'in de yardımda bulunmayı kabul ettiğini ifade eden Yay, şöyle konuştu:

"Gönüllü olarak mahalleye giderek büyük bir özveriyle çalıştı. Göz hastalığı cihazlarını her köye taşıyarak çocuklardan tutun en yaşlı vatandaşlara kadar her vatandaşımızla ayrı ayrı ilgilendi. Rahatsız olanlara ücretsiz ilaçlar verildi. Gözlük takması gereken hastalaraysa  hayırsever bir iş adamının desteğiyle gözlükler temin edildi. Bu sağlık taramamızı daha genişleterek devam edeceğimiz gibi, bundan sonra da ağız ve diş sağlığı taramasını yapacağız. Projede bize destek olan herkese teşekkür ediyorum."