Muradiye'de, "Her Köy Okuluna Bir Kütüphane" Projesi

Muradiye'de, "Her Köy Okuluna Bir Kütüphane" Projesi
Muradiye'de, "Her Köy Okuluna Bir Kütüphane" Projesi
VAN (AA) - Muradiye AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı, "Her Köy Okuluna Bir Kütüphane" Projesi kapsamında kampanya başlattı.Gençlik kolları...

VAN (AA) - Muradiye AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı, "Her Köy Okuluna Bir Kütüphane" Projesi kapsamında kampanya başlattı.

Gençlik kolları üyeleri, kampanya kapsamında  Milli Eğitim Bakanlığı 'nca (MEB) onaylı hikaye, roman, temel eser klasikleri ve ders kitaplarını, Aşağı Argıt İlkokulu'na verdi.

Muradiye Gençlik Kolları Başkanı Selçuk Yay, yaptığı açıklamada, kampanyayı İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencileriyle başlattıklarını söyledi.

Kampanyaya, Aşağı Argıt İlkokulu'ndan başladıklarını bildiren Yay, şöyle konuştu:

"Verdiğimiz destekle öğrencilerde okuma alışkanlığını artıracağımıza inanıyorum. Bu bağlamda topladığımız kitapları okulun kütüphanesine bağışladık. İhtiyaç sahibi okullara kitap dağıtımlarımız devam edecek. Her ay okulların durumuna göre, yeni kütüphane kuracağız ya da kütüphanelerinin zenginleştirilmesi yönünde çalışma yapacağız. Bu proje öğrencilerimiz için önemli bir adım."

Okul Müdürü Funda Can ise böyle bir çalışmadan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek, AK Parti  Muradiye Gençlik Kolları Başkanlığına ve İstanbul Teknik Üniversitesi'ne teşekkür etti.