Mursi hakkındaki idam kararına tepkiler

Mursi hakkındaki idam kararına tepkiler
Mursi hakkındaki idam kararına tepkiler
- Van'da, Müslüman Kardeşlerle Dayanışma İnisiyatifi üyeleri, Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi hakkındaki idam kararına tepki gösterdi

VAN (AA) - Müslüman Kardeşlerle Dayanışma İnisiyatifi üyeleri, Mısır 'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye verilen idam kararını protesto etti.

Hz. Ömer Camisi'nde kılınan ikindi namazı sonrası avluda toplanan Müslüman Kardeşlerle Dayanışma İnisiyatifi üyeleri ve vatandaşlar, Mısır'daki idam kararlarına sloganlarla tepki gösterdi.

Grup adına açıklama yapan Hayati Beyde, Mısır'da 3 Temmuz darbesinden sonra İsrail yanlısı darbeci Sisi'nin batılı müstekbirlerin de desteğini alarak katliamlarını sürdürdüğünü söyledi.

Katliamların boyutunun her geçen gün arttığını ve Mısır halkının ağır bedeller ödediğini belirten Beyde, şöyle konuştu;

"Tüm dünyanın gözü önünde, Adeviye Meydanı'nda 6 bin kişiyi şehit eden darbeci zalimler, şimdi ise Mısır'ın halkların oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'yi ve dava arkadaşlarını idam etmeye hazırlanıyor. Yeryüzünde zulmün sonunu hazırlayacak ve tüm dünyada selamet inşa edecek olanlar şüphesiz ki İslami hareketlerdir. Bu hareketlerden en önemlisi İhvan-ı Müslimin hareketidir. Hasan El Benna ve Seyyid Kutub'un takipçisi olan bu kardeşlerimiz yaklaşık yüz yıldır Allah yolunda nice kurbanlar vermektedir. Mısır çöllerinde her gün yeni bir şehadet gülü açmaktadır. Tüm insanların özgürce yaşayacağı ve tüm müstekbir zorbaların sesinin kısılacağı günlerin özlemiyle milyonlarca şehit vermekten asla kaçınmayacağız."


  ETİKETLER:

  İsrail

  ,

  Van

  ,

  Mısır

  ,

  şehit

  ,

  Protesto

  ,

  açıklama