MÜSİAD, 80 kursiyere iş imkanı sağlayacak

MÜSİAD, 80 kursiyere iş imkanı sağlayacak
MÜSİAD, 80 kursiyere iş imkanı sağlayacak
VAN (AA) - MÜSİAD Van Şubesi, SODES kapsamında hazırladığı projeyle 80 kişiye iş imkanı sağlayacak.MÜSİAD Van Şubesi'nden yapılan yazılı açıklamada,...

VAN (AA) - MÜSİAD Van Şubesi, SODES kapsamında hazırladığı projeyle 80 kişiye imkanı sağlayacak.

MÜSİAD Van Şubesi'nden yapılan yazılı açıklamada, derneğin valilik koordinasyonuyla Kalkınma Bakanlığı'na sunduğu projelerinin SODES birimi tarafından kabul edildiği bildirildi.

İstihdama yönelik hazırlanan projenin 4 ay boyunca devam edeceği ifade edilen açıklamada, "Yaşlı ve Hasta Bakımı Elamanı Eğitimi", " Çocuk Bakımı Elamanı Eğitimi", "Cam Seramik Hediyelik Eşya Eğitimi" ve "Hazır Giyim Sektörüne Ara Eleman Yetiştirme Eğitimi" alanlarında toplam 80 kursiyerin bu kurslardan faydalanacakları vurgulandı.

Proje kapsamında açılacak kurslara başvuruların 10 Ocak 2015 tarihine kadar yapılabilineceği hatırlatılan açıklamada, "Kurs başlama tarihi daha sonra katılacak kursiyerlere bildirilecektir. Kursiyerler kimlik ve eğitim durumu belgesiyle beraber bizzat derneğimizin Kazım Karabekir Caddesi Yeşilyurt İş Merkezi Kat 2 No 6  adresine başvurmaları gerekiyor. Ayrıntılı bilgi için (0432) 216 36 11 numaralı telefonla bize ulaşabilirler. Kurs sonrası KOSGEB destekli 40 kursiyere Girişimcilik Eğitimi verilerek, kendi işini kurması sağlanacaktır. Kurslar dernek binamızda sabah iki alanda, öğle sonrası iki alanda yapılacaktır. Her kursiyere 75 lira harçlık verilecektir" denildi.


  ETİKETLER:

  MÜSİAD

  ,

  Van

  ,

  Sabah

  ,

  Çocuk

  ,

  Proje

  ,

  lira

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  2015