Müzebüs, Muradiye'de

VAN (AA) - Rahmi Koç Müzesi'nin Türkiye'nin her yerindeki öğrencilere ulaşmak için hayata geçirdiği "Müzebüs", Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı...

VAN (AA) - Rahmi Koç Müzesi'nin Türkiye 'nin her yerindeki öğrencilere ulaşmak için hayata geçirdiği "Müzebüs", Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Muradiye Birimi'nde çocuklarla buluştu.

Geçmişten günümüze teknoloji ve sanayinin gelişimini, getirdikleri alet ve maketlerle tanıtan görevliler, Muradiye'deki TEGV çocuklarına neşeli ve bilgilendirici saatler yaşattı.

Eğitim-öğretim yılı boyunca köy, kasaba demeden tüm Türkiye'yi gezen müzebüste, ulaşım, iletişim, kuvvet-hareket ve çevre bilinciyle ilgili teknolojik gelişimi gösteren 70 obje sergileniyor.

Müzebüsü, Cumhuriyet, Atatürk ve Yavuz Selim İlköğretim okulundan 140 öğrenci ziyaret ederken, TEGV Muradiye Öğrenim Birimi Sorumlusu Buket Müjde, öğrencilerin kitaplarda gördüklerini bu yolla pekiştirdiğini söyledi.

Özellikle müzeyi hiç görmeyen çocukların bu yolla müze görmesinin kendilerini çok mutlu ettiğini ifade eden Müjde, "Emeği geçen başta Rahmi Koç Müzesi olmak üzere herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Müze, çocuklar için hem bilgi hem de ilham kaynağı oldu" dedi.